czwartek, 03 lipca 2014 19:47

Uroczystość przejścia na emeryturę oraz mianowanie nowego Dowódcy JRG PSP w Drawsku Pomorskim Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1aW dniu 30 czerwca 2014 r.  w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbył się uroczysty apel związany z oficjalnym pożegnaniem przechodzącego na zaopatrzenie emerytalne st. ogn. Jacka Cirzniewskiego oraz mianowaniem kpt. Andrzeja Podolaka na stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Drawsku Pomorskim.

 

Uroczystość rozpoczął Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej
w Drawsku Pomorskim młodszy brygadier Robert Buszta, przypominając najważniejsze fakty z wieloletniej służby st. ogn. Jacka Cirzniewskiego, która to rozpoczęła się dnia 1 maja
1994 r. w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie (stanowisko stażysty w JRG Darłowo).

 

Po blisko 1,5 roku służby jej pełnienie kontynuował w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim zajmując kolejne stanowiska służbowe, od stażysty poprzez ratownika - kierowcę aż do starszego operatora sprzętu specjalnego (od dnia 1 czerwca 2013 r.) . Za swoją postawę był wielokrotnie odznaczany:

 

  • w roku 2004 - Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”,
  • w roku 2009 - Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę,
  • w roku 2010 - nagrodą Komendanta Wojewódzkiego,
  • w roku 2011 - Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”
  • oraz w roku 2014 - Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

 

 

Kończący służbę st. ogn. Jacek Cirzniewski przez cały jej okres był strażakiem odpowiedzialnym, dyspozycyjnym, zdyscyplinowanym, skromnym i oddanym, co podkreślali jego przełożeni - mł. bryg. Jacek Dziurdz oraz kpt. Andrzej Podolak.

 

Zapamiętamy Jacka, jako strażaka, który swoją postawą godnie reprezentował PSP oraz stanowił dobry przykład dla młodych stażem strażaków. Świeżo upieczony emeryt podziękował wszystkim, z którymi przez lata współpracował, za wysoką ocenę końcową podkreślając, że miło jest usłyszeć „dobre słowo” o sobie w obecności najbliższej rodziny.
By spędzone wspólnie chwile zapamiętał jak najdłużej od wszystkich funkcjonariuszy otrzymał prezent okolicznościowy oraz podziękowania za wspólną służbę.

 

W drugiej części uroczystego apelu Komendant Powiatowy PSP w Drawsku Pomorskim młodszy brygadier Robert Buszta odczytał akt mianowania kpt. Andrzeja Podolaka na stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP
w Drawsku Pomorskim, który z dniem 1 lipca 2014 r. obejmie tę funkcję.

 

Młodszy brygadier Robert Buszta życzył jednocześnie, aby z pełnionej funkcji wywiązywał się tak samo dobrze, jak czynił to do tej pory na stanowisku zastępcy dowódcy JRG.

 

Następnie Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim mł. bryg. Jacek Dziurdz podkreślił, że doświadczenia zdobyte na różnych stanowiskach podczas służby w podziale bojowym, administracji oraz stanowisku kierowania pozwolą świeżo mianowanemu Dowódcy JRG na sprawne funkcjonowanie drawskiej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP.

 

Pełniący (od dnia 1 lipca 2003 r.) służbę w drawskiej komendzie kpt. Andrzej Podolak w swoim krótkim przemówieniu podziękował za zaufanie ze strony przełożonych
i zapowiedział, że powierzone obowiązki będzie wykonywał z jeszcze większym profesjonalizmem.

 

2a 3a 4a 5a 6a

 

Text: kpt. Michał Bany

 

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

Czytany 2452 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 22:06