wtorek, 11 lutego 2014 10:29

KP PSP Drawsko Pom. - strażacy podsumowali rok 2013. Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 7 lutego 2014 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyła się narada roczna podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w 2013 roku.

W naradzie udział wzięli:

•           Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie – st. bryg. Roman Budynek,

•           Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego - Jerzy Lauersdorf

•           Starosta Drawski – Stanisław Cybula

•           Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku – Sylwester Major

•           Nadleśniczy Nadleśnictwa Drawsko – Zbigniew Łukomski

•           Burmistrzowie i Wójtowie

Narada roczna poprzedzona była uroczystym ślubowaniem, złożonym przez strażaka Damiana Mazura, który na początku swej strażackiej drogi, w obecności zaproszonych gości i funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim składał ślubowanie, wypowiadając znamienne słowa roty ślubowania „…być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego …”.

W następnej kolejności Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie – st. bryg. Roman Budynek, wręczył rozkaz o wyznaczeniu mł. ogn. Tomasza Wyrzykowskiego do pełnienia funkcji Powiatowego Koordynatora Ratownictwa Medycznego służby PSP terenie powiatu drawskiego.

W dalszej części narady bryg. Zbigniew Kwiatkowski Komendant Powiatowy PSP przedstawił stan ochrony przeciwpożarowej na terenie Powiatu Drawskiego w roku 2013, działania szkoleniowe wykonane na rzecz Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, zadania inwestycyjne i zakupy sprzętowe, które udało się wykonać w minionym roku oraz zamierzenia i zadania do realizacji na rok 2014.

Z-ca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie st. bryg. Roman Budynek, podsumowując działalność Państwowej Straży Pożarnej w powiecie, wskazał na wysoki poziom funkcjonowania komendy powiatowej oraz realizację wielu zadań podnoszących poziom ochrony przeciwpożarowej na terenie Powiatu Drawskiego.  Podziękował również samorządowcom za wspieranie działań PSP podnoszących poziom bezpieczeństwa w tej części województwa Zachodniopomorskiego oraz pogratulował bardzo dobrej współpracy z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi.

W ostatniej części narady, na potrzeby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim przekazany został samochód specjalny do przewozu osób typu mikrobus na podwoziu Mercedes-Benz, który zastąpi wysłużony pojazd marki LUBLIN. Poświęcenia nowego pojazdu dokonał Zachodniopomorski Kapelan Strażaków mł. bryg. ks. Ryszard Szczygieł.

Przedstawiciele podmiotów współfinansujących zakup nowego pojazdu, tj. Lasów Państwowych, Powiatu Drawskiego, Gminy Drawsko Pomorskie i Kalisz Pomorski,  z rąk Zastępcy Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Romana Budynka oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim bryg. Zbigniewa Kwiatkowskiego otrzymali okolicznościowe statuetki z wyrazami szacunku i podziękowaniami za wspieranie ochrony przeciwpożarowej na Ziemi Drawskiej.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: bryg. Zbigniew Kwiatkowski

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

 

Czytany 2060 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 22:07