poniedziałek, 11 grudnia 2017 12:40

Pożegnanie st. ogn Artura Jagiełło Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

100_0716W dniu 11 grudnia 2017 roku w świetlicy szkoleniowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji pożegnania odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne -  st. ogn. Artura Jagiełło.

St. ogn. Artur Jagiełło służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w kwietniu 1999 roku jako stażysta na podziale bojowym Jednostki Ratowniczo Gaśniczej. Dzięki zdobytemu doświadczeniu podczas wcześniej wykonywanej pracy zawodowej jako „kierowca-konwojent”,  niespełna po 2 latach służby w 2001 roku został mianowany na stanowisko „mł. ratownik-kierowca”. Od tego czasu Pan ogniomistrz wykonuje już swoje obowiązki głównie jako kierowca pojazdu pożarniczego.

W dniu 12 sierpnia 2002 roku wówczas jeszcze sekc. Artur Jagiełło kończy kurs kwalifikacyjny podoficerów Państwowej Straży Pożarnej. W 2005 roku zostaje mianowany na pierwsze stanowisko podoficerskie: „ratownik-kierowca”, a 1 października 2008 roku  na kolejne stanowisko  „st. ratownik-kierowca”, na którym służbę pełni do dnia odejścia na zaopatrzenie emerytalne.

St. ogn. Artur Jagiełło brał udział w wielu działaniach ratowniczo gaśniczych. Pełniąc obowiązki kierowcy zawsze odpowiedzialnie wykonywał swoje zadania. Mimo skrajnych warunków pełnienia służby, prowadzeniu pojazdów podczas jazdy do zdarzeń w trybie alarmowym, czemu często  towarzyszyły emocje i stres oraz wykonywanie odpowiedzialnych zadań podczas działań ratowniczo-gaśniczych, Pan ogn. zachowywał zawsze „zimną krew”, a prowadzone przez Niego pojazdy wracały szczęśliwie do remizy.

Podczas swojej wieloletniej służby st. ogn. Artur Jagiełło zdobył szereg uprawnień specjalistycznych niezbędnych do prawidłowego pełnienia służby. Zdobyte kwalifikacje sprawiały, że swoje obowiązki wykonywał w sposób kompetentny i profesjonalny.

Podczas 19 lat służby w szeregach Państwowej Straży Pożarnej  st. ogn. Artur Jagiełło był wielokrotnie doceniany i wyróżniany. Za zaangażowanie i rzetelność podczas wykonywania zadań służbowych wielokrotnie został wyróżniony  nagrodami pieniężnymi przez Komendanta Powiatowego PSP.  Za szczególne zaangażowanie w trakcie działań ratowniczych prowadzonych podczas powodzi w 2010 roku, w okolicach Sandomierza został wyróżniony nagrodą pieniężną przez Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Za zaangażowanie podczas działań ratowniczo-gaśniczych oraz działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej został odznaczony również przez Zarząd Główny ZOSP RP  - „Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Po niespełna II dekadach służby w Państwowej Straży Pożarnej,  po niespełna 30 latach pracy zawodowej, po rocznym okresie nieobecności w służbie z przyczyn zdrowotnych, z dniem 10 grudnia 2017 r. st. ogn.  Artur Jagiełło  pożegnał się ze służbą i przeszedł  na zaopatrzenie emerytalne.

Panie Ogniomistrzu, kolego Arturze - dziękujemy Ci za wieloletnią służbę w naszych szeregach, życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia, wiele szczęśliwych chwil
w zdrowiu i szczęściu, spełnienia wszystkich skrytych marzeń oraz realizacji pasji życiowych.

100_0717100_0722

 

 

 

 

 

 

100_0720100_0726

Text: kpt. Mateusz Waszczyk

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

Czytany 2176 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 20:16