czwartek, 08 czerwca 2017 09:51

Zmiany w Dowództwie JRG PSP Drawsko Pomorskie! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 1 czerwca 2017 roku w świetlicy szkoleniowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji mianowania kpt. Mateusza Waszczyka na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP.

Pan kpt. Mateusz Waszczyk służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął we wrześniu w 2004 roku, jako słuchacz Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Po zakończeniu edukacji pożarniczej, w dniu 8 czerwca 2006 roku został przyjęty do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie, gdzie początkowo wykonywał obowiązki Dyspozytora Powiatowego Stanowiska Kierowania, a następnie ratownika specjalisty oraz dowódcy zastępu w podziale bojowym Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Łobzie.

Dnia 1 września 2013 roku na własna prośbę został przeniesiony do pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie, gdzie pełnił służbę, jako Dyżurny Operacyjny w Powiatowym Stanowisku Kierowania oraz w późniejszym czasie na stanowisku dowódcy zastępu w podziale bojowym Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Świdwinie.

1 sierpnia 2014 roku ponownie na własna prośbę został przeniesiony do pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Drawsku Pomorskim, gdzie wykonywał obowiązki w dowództwie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP początkowo na stanowisku starszego specjalisty, a od 1 marca 2015 r. na stanowisku Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP.

W związku ze zmianami kadrowymi w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim od 01 listopada 2016 r. zostały mu powierzone obowiązki Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Drawsku Pomorskim.

Po niespełna 13 latach służby, pełnieniu obowiązków służbowych na szeregu stanowisk służbowych w trzech Komendach Powiatowych PSP z terenu województwa zachodniopomorskiego, ukończeniu studiów I stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, przeszło półrocznym okresie pełnienia obowiązków Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Drawsku Pomorskim kpt. Mateusz Waszczyk z dniem 1 czerwca 2017 roku, jako szósty funkcjonariusz w historii tutejszej komendy został mianowany na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Drawsku Pomorskim.

W drugiej części uroczystej zbiórki nastąpiło wręczenie aktu powierzenia obowiązków starszego inspektora sztabowego w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Drawsku Pomorskim st. asp. Mariuszowi Dębowskiemu, funkcjonariuszowi z 19 – letnim stażem służby, który dotychczas wykonywał obowiązki Dyżurnego Operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

2 2 2 2 2 2 2

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

Czytany 2020 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 21:59