sobota, 11 lutego 2017 12:14

Pożegnanie i awanse.... Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

1W dniu 30 stycznia 2017 roku w świetlicy szkoleniowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji pożegnania odchodzącej na zaopatrzenie emerytalne mł. kpt. Violetty Kwiatkowskiej oraz wręczenia aktów mianowania na wyższe stanowiska służbowe.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim mł. bryg. mgr inż. Paweł Dymecki po przywitaniu zebranych funkcjonariuszy, pracowników cywilnych i gości dokonał wręczenia aktów mianowania następującym funkcjonariuszom:

asp. sztab. Paweł Lewandowski na stanowisko dowódca sekcji,

mł. asp. Mateusz Drozda na stanowisko dowódca zastępu,

mł. ogn. Zbigniew Bałdowski na stanowisko operator sprzętu specjalnego,

ogn. Robert Rogiński na stanowisko starszy ratownik – kierowca.

Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie przebiegu służby oraz pożegnanie odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne oficera Państwowej Straży Pożarnej.

Pani mł. kpt. Violetta Kwiatkowska służbę w straży pożarnej rozpoczęła w marcu w 1998 roku na etacie stażysty w samodzielnym stanowisku ds. organizacyjnych jeszcze w tym czasie Komendy Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

W latach 1999 - 2001  funkcjonariuszka awansowała  kolejno na stanowisko młodszego technika i technika ds. organizacyjnych.

W roku 2003 ze względu na pozyskanie kolejnego etatu korpusu służby cywilnej nastąpiła zmiana regulaminu organizacyjnego Komendy Powiatowej PSP w Drawsku Pomorskim i utworzona została samodzielna komórka ds. organizacji i archiwizacji, gdzie wówczas mł. ogn. Violetta Kwiatkowska objęła stanowisko starszego technika.

Po uzupełnieniu kwalifikacji służbowych na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie i ukończeniu w 2012 roku Studiów Podyplomowych dla strażaków ubiegających się o pierwszy stopień oficerski w Państwowej Straży Pożarnej w 2014 roku awansowana została na pierwszy stopień oficerski.

W dalszym ciągu pełniła służbę  w sekcji ds. organizacji i archiwizacji wpinając się po kolejnych szczeblach kariery służbowej i docelowo zajmując stanowisko kierownika sekcji.

Dzięki sumiennej wieloletniej pracy mł. kpt. mgr Violetty Kwiatkowskiej, rzetelnego wykonywania przydzielonych zadań, włożonego wysiłku w organizację kontroli wewnętrznej
oraz dbałości o merytoryczne prowadzenie dokumentacji na stanowiskach pracy - Komenda Powiatowa PSP w Drawsku Pomorskim na płaszczyźnie administracyjnej funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie, który może być wzorem do naśladowania dla innych.

Jednym z realizowanych wieloletnich zadań przez mł. kpt. Violettę Kwiatkowską było rozwijanie tradycji pożarniczych poprzez dokumentowanie historii ochrony przeciwpożarowej  i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim poprzez prowadzenie kroniki pamiątkowej.

Po niespełna II dekadach służby w Państwowej Straży Pożarnej odznaczona została Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Brązowym i Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

2 2 2 2 2 2 89podziekowanie

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

 

 

 

 

 

 

 

Czytany 861 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 22:02