poniedziałek, 26 maja 2014 12:27

DNI OTWARTYCH STRAŻNIC 2014 Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1Dla każdego strażaka oraz sympatyka pożarnictwa maj to szczególny miesiąc. W tym właśnie okresie przypadają dni ochrony przeciwpożarowej oraz obchody Dnia Strażaka.

Jak co roku w tym właśnie czasie strażnice na terenie całego kraju szczególnie tętnią życiem i radością. Wszystko to za przyczyną dzieci, które chętnie odwiedzają strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Podobnie jak w latach poprzednich strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim zorganizowali „Dni Otwartych Strażnic”. Inicjatywa ta była doskonałą okazją by odwiedzić drawskich strażaków, zobaczyć, jakim sprzętem dysponują czy zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami. Jak zwykle w murach drawskiej Komendy zrobiło się tłoczno i wesoło. Mieszkańcy regionu tłumnie przybyli by z jednej strony poznać strażacki fach z bliska z drugiej zaś by wykazać swój szacunek i uznanie dla tej jakże odpowiedzialnej funkcji.

Setki przedszkolaków, dzieci, młodzieży i osób dorosłych, które odwiedziły siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim po raz kolejny pokazały, że zawód strażaka to coś więcej niż gaszenie pożarów i usuwanie skutków miejscowych zagrożeń. To powszechny szacunek i uznanie społeczności, na które każdego dnia musimy pracować przy okazji działań ratowniczo – gaśniczych, ćwiczeń, ale również różnorodnych inicjatyw społecznych.

Jako funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej jesteśmy bardzo dumni i wdzięczni za uznanie, jakim w Państwa oczach się cieszymy zaś tłumy, które po raz kolejny nas odwiedziły stanowią wymierny tego efekt.

Mamy nadzieję, iż codzienną pracą i zaangażowaniem w realizację ciążących na nas zadań oraz obowiązków spełniamy pokładane w nas nadzieje.

Szczerze dziękujemy za tak liczne odwiedziny i życzliwość, z jaką spotykamy się każdego dnia jednocześnie zapraszamy ponownie w mury naszej jednostki.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text:. kpt. Andrzej Podolak

Foto: st. str. Łukasz Sołtys, Magdalena Podolak

Czytany 2161 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 22:06