Wydrukuj tę stronę
wtorek, 11 lipca 2017 07:08

Bezpiecznie nad wodą Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 07 lipca 2017 r. na plaży miejskiej w Drawsku Pomorskim przy ul. Jeziornej odbyły się pokazy ratownictwa wodnego dla mieszkańców miasta i gminy Drawsko Pomorskie z okazji „Powitanie lata nad OKRĄ”.

Zadanie realizowano w ramach kampanii społecznej Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Po krótkim wprowadzeniu odbyła się inscenizacja obrazująca zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP przez osobę postronną, topiącej się osoby w odległości około 100 metrów od brzegu w jeziorze Okra.

Następnie zaprezentowano i omówiono przebieg działań ratowniczych realizowanych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.

Pokaz zawierał elementy ratownictwa wodnego jak również zaprezentowane zostały zasady udzielania pierwszej pomocy osobom podtopionym.

W sposób szczególny zwrócono uwagę na potrzebę umożliwienia szybkiego dotarcia służbom na miejsce zdarzenia, a także zachowania się osób postronnych w obrębie terenu akcji.

Pokazy ratownictwa wodnego oglądało około 150 osób przebywających na plaży nad jeziorem i jednocześnie uczestniczących w imprezie sportowo - rekreacyjnej zorganizowanej przez Urząd Miejski w Drawsku Pomorskie.

23456

 

Text: mł. bryg. Paweł Dymecki

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

Czytany 1027 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 21:41