sobota, 24 czerwca 2017 09:23

Finał Powiatowego Konkursu Plastycznego Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1Czerwiec to miesiąc, w którym na terenie powiatu drawskiego realizowano konkurs plastyczny pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 

Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenia Żarek funkcjonujące przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, które otrzymało dofinansowanie na realizację zadania publicznego powiatu drawskiego w zakresie ochrony i promocji zdrowia.

Współorganizatorem konkursu była Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie filia w Drawsku Pomorskim oraz Wojskowa Straż Pożarna w Olesznie.

Motywem przewodnim konkursu, który swym zasięgiem objął przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i ośrodki kultury z terenu powiatu drawskiego, był w szczególności bezpieczny wypoczynek w okresie wakacji.

Do konkursu zgłoszono łącznie 134 prace, spośród których komisja konkursowa wyłoniła 50 prac, które otrzymywały nagrody pierwszego stopnia (zestawy odblaskowe i dyplomy) oraz 59 prac wyróżnionych nagrodami drugiego stopnia (kamizelki odblaskowe).

Organizatorzy, w trakcie odwiedzin w placówkach i ośrodkach biorących udział w konkursie uroczyście wręczali dyplomy oraz nagrody uczestnikom konkursu.

Spotkania były też okazją do przeprowadzenia pogadanek w trakcie, których poruszano tematykę bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacji i nad wodą.

Ogółem w konkursie udział wzięło 109 osób, które złożyły jedną lub więcej prac konkursowych.

2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

 

Czytany 1115 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 21:34