środa, 21 czerwca 2017 11:39

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 20 czerwca 2017 r. na plaży miejskiej w Drawsku Pomorskim przy ul. Jeziornej odbyły się pokazy ratownictwa wodnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim oraz młodzieży z Gimnazjum w Drawsku Pomorskim.

W pierwszej części spotkania omówiono najczęstsze przyczyny utonięć, skutki nieodpowiedniego zachowania się nad wodą, a także spożywania alkoholu i innych używek.

Szczegółowo omówiono sposoby ratowania osób tonących, a także zachowania się w sytuacji niebezpieczeństwa związanego z zachłyśnięciem, podtopieniem, przykurczem mięśni, przeszacowaniem sił oraz wychłodzeniem organizmu.

Zebranym dzieciom i młodzieży zaprezentowano opis i skutki kilku działań ratowniczych na wodzie, które w minionych latach miały miejsce na terenie powiatu drawskiego.

W drugiej części spotkania odbyła się inscenizacja obrazująca niewłaściwe podjęcie działań poszukiwawczych w stosunku do zaginionej kobiety przez osobę postronną, która w wyniku skoku do wody doznała obrażeń ciała i straciła przytomność i nie dawała oznak życia.

Następnie zaprezentowano i omówiono przebieg działań ratowniczych realizowanych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej oraz inne służby. W sposób szczególny zwrócono uwagę na potrzebę umożliwienia szybkiego dotarcia służbom na miejsce zdarzenia, a także zachowania się osób postronnych w obrębie terenu akcji.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: st. asp. Mariusz Dębowski

 

Czytany 1162 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 21:42