poniedziałek, 10 kwietnia 2017 09:27

Powiatowa Olimpiada Zdrowia Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
1Jubileuszowa, X Powiatowa Olimpiada Zdrowia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Drawskiego odbyła się 5 kwietnia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim. Po raz kolejny zwyciężyła drużyna drawskiego ZSP.
W wydarzeniu wzięło udział pięć szkół ponadgimnazjalnych z powiatu: ZSP w Czaplinku, ZSP w Drawsku Pomorskim, ZSP w Kaliszu Pomorskim, ZSP w Złocieńcu oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czaplinku. Czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne szkoły zostały wyłonione w eliminacjach szkolnych.
W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań, po czym przystąpili do części praktycznej, która została przygotowana przez strażaków z drawskiej Komendy PSP. W tej części, przedstawiciele drużyn musieli wykazać się nie tylko swoją wiedzą, ale również umiejętnościami, ponieważ byli zaskakiwani sytuacją zagrożenia życia, bądź wypadku, zaaranżowaną na potrzeby konkursu przez pozorantów.
Na podstawie uzyskanych punktów Jury ustaliło kolejność miejsc w finale X Powiatowej Olimpiady Zdrowia:
I miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim
II miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku
III miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu
IV miejsce –  drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim
V miejsce – drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku
Uczestnikom Olimpiady nagrody wręczył Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. Organizatorami Olimpiady byli: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.
Organizatorzy składają podziękowania za pomoc i udział w Olimpiadzie Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP kpt. Andrzejowi Podolakowi oraz Tomaszowi Wyrzykowskiemu z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
2 3 4 5 6
Text i foto: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim
Czytany 819 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 22:01