piątek, 23 grudnia 2016 13:57

Nikt nie zakładał, że tak to się skończy! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W połowie grudnia 2016 roku członkowie Stowarzyszenia Żarek oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim uzyskali informację o bardzo trudnej sytuacji życiowej, w jakiej znalazła się rodzina z terenu Ostrowic.  W wyniku tragicznego wypadku, do którego doszło kilka miesięcy temu dzieci straciły ojca a kobieta męża.

Tragicznie zmarły mężczyzna osierocił 5 dzieci w wieku 5, 8, 9, 10 i 15 lat oraz pozostawił żonę, która ze względu na chorobę oraz obowiązki rodzicielskie nie jest w stanie podjąć się pracy.

Dramatyczna sytuacja rodziny oraz wsparcie, jakie okazywali jej mieszkańcy Ostrowic skutkowała pojawieniem się pomysłu, przeprowadzenia zbiórki publicznej tak, aby umożliwić rodzinie zakup opału na zimę i godne spędzenie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Po dopełnieniu wszelkich formalności związanych z przeprowadzeniem zbiórki publicznej, członkowie Stowarzyszenia Żarek oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim przystąpili do działań – jako cel główny postawiono sobie zakup opału i godne spędzenie Świąt!

Ruszając z akcją nikt z nas nie zakładał, jaki będzie jej skutek, jak wiele instytucji, firm i osób dobrej woli odpowie na nasz apel.

W wyniku trwającej zaledwie tydzień zbiórki udało się zebrać kwotę 9595,65 zł, kilkadziesiąt metrów sześciennych drewna opałowego, żywność oraz chemię gospodarczą a także drobny sprzęt RTV.

Wszystkie te rzeczy trafiły do rodziny w dniu 22 grudnia 2016 roku, kiedy to pod nadzorem Świętego Mikołaja członkowie Stowarzyszenia Żarek oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odwiedzili rodzinę w ich domu.

Radość z wizyty Świętego Mikołaja była przeogromna, a największym zmartwieniem to, czy Mikołaj zdąży rozwieść prezenty do wszystkich grzecznych dzieci.

W trakcie wizyty, wszystkie dzieci otrzymały przygotowane przez Elfy prezenty a Pani Katarzyna zebrane pieniądze.

Dopełniając świątecznej atmosfery, ze wszystkimi członkami rodziny a także przybyłymi na spotkanie osobami podzielono się Bożonarodzeniowym opłatkiem.

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi i absolutnym brakiem śniegu, Święty Mikołaj przybył do rodziny wozem strażackim, jednym z życzeń dzieci była przejażdżka czerwonym, strażackim samochodem, dlatego też Święty Mikołaj wspólnie z dziećmi zrobili sobie małą wycieczkę po Ostrowicach.

Jak stwierdził sam Święty, miejscowość ta o wiele ciekawiej wygląda z za szyby wozu strażackiego niż z sań mknących po niebie, dlatego też rozważa zmianę zawodu.

Ciężko wyrazić fakt, jak bardzo jesteśmy wdzięczni za tak hojny odzew na nasz apel.

Ciężko wymienić wszystkich tych, który postanowili dać coś od siebie i wesprzeć tę wspaniałą, choć tragicznie doświadczoną przez życie rodzinę!

Dlatego wszystkim darczyńcom, jako strażacy i wolontariusze składamy serdeczne podziękowania i wyrazy szacunku za to, że w naszej małej Ojczyźnie jest tak wiele wspaniałych osób, którym los innego człowieka nie jest obojętny!

Jak widać udało nam się wspólnie zrobić coś wspaniałego, co pozwoli choćby na chwilę odetchnąć potrzebującej rodzinie w tym trudnym dla niej czasie.

Zachęcamy do udzielania dalszego wsparcia i składania datków, które przyjmujemy do 31 grudnia 2016 roku!

  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

 Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie, red. Krzysztof Bednarek

Czytany 899 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 22:02