piątek, 22 maja 2015 13:18

Błyskotliwe przedszkolaki! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 22 maja 2015 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów konkursu plastycznego zorganizowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Komendę Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim oraz Stowarzyszenie ŻAREK.

Motywem przewodnim konkursu było bezpieczeństwo na drodze związane z potrzebą noszenia elementów odblaskowych oraz negatywnymi skutkami zażywania przez kierowców substancji zakazanych takich jak alkohol czy narkotyki.

W ramach konkursu dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały prace plastyczne stosując szereg ciekawych i nietypowych technik. Prace zawierały mnóstwo sytuacji oraz elementów mających wpływ na bezpieczeństwo maluchów. Fakt ten jest potwierdzeniem tego, że edukacja w tym zakresie od najmłodszych lat ma sens i jest potrzebna.

Doceniając wkład pracy oraz zaangażowanie w wykonanie prac, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji
w Drawsku Pomorskim a także członkowie Stowarzyszenia ŻAREK uroczyście przekazali na rzecz podopiecznych drawskiej podstawówki 110 kamizelek, chust i innych elementów odblaskowych.

Uradowane dzieci postanowiły nie czekać i od razu założyć otrzymane odblaski. Pięknie przystrojone maluchy z zaciekawieniem oglądały pożarniczy i policyjny sprzęt
a największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się policyjny motocykl.

Zakup i przekazanie rzecz przedszkolaków elementów odblaskowych możliwy był dzięki przyznaniu dofinansowania dla Stowarzyszenia ŻAREK przez Gminę Drawsko Pomorskie na wykonanie projektu „NIE dla o/oo” w ramach realizacji zadania publicznego Ochrona i promocja zdrowia w zakresie profilaktyki alkoholowej.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

 

 

Czytany 1670 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 22:04