piątek, 08 maja 2015 11:38

Tłumy u drawskich strażaków! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1Ogromne, tylko takie określenie odzwierciedla zainteresowanie, jakim cieszyła się kolejna edycja Dni Otwartych Strażnic zorganizowana w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Maj to szczególny miesiąc dla każdego strażaka oraz sympatyka pożarnictwa. W tym właśnie okresie przypadają dni ochrony przeciwpożarowej oraz obchody Dnia Strażaka.

Jak co roku w tym właśnie czasie strażnice na terenie całego kraju wyjątkowo tętnią życiem i radością. Wszystko to za przyczyną dzieci i młodzieży, którzy chętnie odwiedzają strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim zorganizowali „Dni Otwartych Strażnic”, które stanowiły doskonałą okazją, aby wzorem lat ubiegłych ich odwiedzić, zobaczyć, jakim sprzętem dysponują czy zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami. Tym sposobem w murach drawskiej Komendy zrobiło się tłoczno i wesoło. Mieszkańcy powiatu drawskiego tłumnie przybyli by z jednej strony poznać strażacki fach z bliska z drugiej zaś okazać swój szacunek i uznanie dla tej jakże odpowiedzialnej profesji.

Liczba przedszkolaków, dzieci, młodzieży i osób dorosłych, które odwiedziły siedzibę tutejszej Komendy po raz kolejny pokazała, że zawód strażaka to coś więcej niż gaszenie pożarów i usuwanie skutków miejscowych zagrożeń. To powszechny szacunek i uznanie społeczne, na które każdego dnia musimy ciężko pracować przy okazji działań ratowniczo – gaśniczych, ćwiczeń i różnorodnych inicjatyw społecznych.

Jako funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej jesteśmy bardzo dumni i wdzięczni za uznanie, jakim Państwo nas obdarzacie. Tłumy, które po raz kolejny nas odwiedziły stanowią wymierny tego efekt i obrazują to jak ciepło i miło o nas myślicie.

Ogółem w dniach od 5 do 7 maja 2015 roku siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odwiedziło blisko 1600 osób w różnym wieku.

Szczerze dziękujemy za tak liczne przybycie i życzliwość, z jaką spotykamy się każdego dnia. Jednocześnie już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy w mury naszej jednostki w przyszłym roku.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

 

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

Czytany 1581 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 22:04