piątek, 17 kwietnia 2015 08:56

Dar strażackich serc! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1Gdy tylko pojawił się pomysł zbiórki pieniędzy na zakup wózków inwalidzkich dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Radość z życia” z siedzibą w Gudowie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim bez namysłu postanowili włączyć się w akcję i dać coś od siebie dla chorych dzieci.

Pomysłodawcą akcji był mł. chor. Cezary Sierzputowski – funkcjonariusz Zakładu Karnego w Czarnem zaś inicjatywę wsparły organizacje pozarządowe, związki zawodowe oraz instytucje państwowe.

Pomysł był taki, by pracownicy Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Gudowie wskazali podopiecznego znajdującego się w najtrudniejszej życiowej sytuacji, dla którego zakup lub wymiana wózka inwalidzkiego była niezbędna.

Zaangażowanie zgranej i życzliwej sobie grupy ludzi będących koordynatorami akcji we własnych zakładach pracy spowodowała, iż udało się osiągnąć więcej niż zakładano.

Dzięki zrozumieniu, empatii i hojności darczyńców udało się uzbierać fundusze na zakup nie jednego, lecz dwóch specjalistycznych wózków inwalidzkich.

Duży wkład w zakup drugiego wózka inwalidzkiego mieli funkcjonariusze, pracownicy cywilni i emeryci z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

W trwającej przez dwa dni zbiórce pieniędzy przeprowadzonej na terenie tutejszej Komendy udało się uzbierać łącznie 1300 złotych, co stanowiło połowę kwoty potrzebnej na zakup drugiego wózka.

Dzięki zaangażowaniu innych instytucji udało się dozbierać brakujące pieniądze i w ten oto sposób na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Radość z życia” z siedzibą w Gudowie przekazano dwa specjalistyczne wózki inwalidzkie.

Przekazanie sprzętu odbyło się w dniu 31 marca 2015 roku w sali kinowej drawskiego Centrum Kultury m. Eugeniusza Poniatowskiego.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto. Adam Cygan

Czytany 1645 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 22:04