piątek, 20 marca 2015 08:59

Milion na nasze bezpieczeństwo Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

8Ochotnicza Straż Pożarna w Kaliszu Pomorskim wzbogaciła się o specjalistyczny pojazd z hydraulicznym podnośnikiem koszowym typu SHD 25, wart nieco ponad milion zł.

Rozkładając tę kwotę na ułamki, dość powiedzieć, iż połowę opłaciło Województwo Zachodniopomorskie, dziesiątą część Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a resztę nasza Gmina.

Symbolicznej próby wytrzyma- łościowej strażackiego podnośnika dokonali osobiście (w sobotę, 28 lutego):

Anna Mieczkowska – członek Zarządu Województwa oraz Michał Hypki – burmistrz Kalisza Pomorskiego.

Asystowali im przy tym zgromadzeni na uroczystej zbiórce w remizie kaliscy druhowie pod dowództwem komendanta Zbigniewa Magiery.

Wszyscy w pełnej gali i z pocztem sztandarowym.

Byli też zaproszeni na uroczystość goście, którzy jak widać na zdjęciu, w przeciwieństwie do strażaków nie mogli ukryć rozbawienia z tej podniebnej przejażdżki przedstawicieli władz miejskich i wojewódzkich.

Anna Mieczkowska otrzymała w podzięce od kaliskich strażaków figurkę ich patrona – św. Floriana.

To samo wyróżnienie spotkało przewodniczącego Rady Miejskiej, Zbigniewa Chołuja.
Zakup specjalistycznego samochodu wpisano w projekt: „Poprawa stanu bezpieczeństwa, ograniczanie skutków zagrożeń naturalnych oraz przeciwdziałanie poważnym awariom na terenie gminy Kalisz Pomorski”.

Jego całkowity koszt wyniósł 1,1 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków unijnych przyznanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 - 500 tys. zł, dotacja ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie - 95 tys. zł. Kolejne 500 tys. zł wyłożyła Gmina Kalisz Pomorski.

Jak podkreślali zgodnie i przewodniczący Zbigniew Chołuj, i burmistrz Michał Hypki, bezpieczeństwo naszych mieszkańców, czyli inwestowanie w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt dla strażaków, jest warte każdej ceny.

234567

Info: www.kaliszpom.pl

Czytany 1645 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 kwietnia 2020 22:05