Młodzi adepci pożarnictwa w akcji! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Andrzej Podolak   
sobota, 29 stycznia 2011 16:13

2 Uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego o profilu pożarnictwo - ratownictwo medyczne przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Drawsku Pomorskim w każdy poniedziałek tygodnia uczestniczą w zajęciach edukacja pożarnicza

 

Młodzi adepci pożarnictwa w ramach dodatkowego przedmiotu  realizują program szkolenia I i II stopnia dla strażaków - ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych określony wytycznymi Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

W trakcie zajęć lekcyjnych mają możliwość zaznajomienia się z podstawami teoretycznymi  dotyczącymi funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz z praktycznymi aspektami działań ratowniczo - gaśniczych.

Dzień ten jest dniem mundurowym podczas którego druhowie  uczestniczą  w zajęciach przysposobienia obronnego, edukacji pożarniczej oraz wychowania fizycznego.

Zajęcia prowadzi  aspirant Andrzej Podolak, doświadczony strażak  Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Już dziś prowadzone są przygotowania do wprowadzenia w następnym roku szkolnym innowacji pedagogicznej w ramach dodatkowego przedmiotu -ratownictwo medyczne. 

Do tego celu zostaną zaadaptowane dwa pomieszczenia w internacie ,aby móc prowadzić zajęcia w sposób praktyczny.

Dodatkowo cała klasa otrzymała nieodpłatnie umundurowanie i pomoce dydaktyczne w ramach projektu „Bezpieczna szkoła „ Ostatnie zajęcia były prowadzone na terenie przyszkolnym przy wykorzystaniu wozu bojowego użyczonego przez OSP w Rydzewie.

1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

źródło: www.powiatdrawski.pl

 

DataViews
Total2541
N. 163
Poprawiony: sobota, 29 stycznia 2011 19:55