XI SPŁYW KAJAKOWY STRAŻAKÓW KSRG RZĘKĄ DRAWĄ - relacja! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Andrzej Podolak   
czwartek, 09 sierpnia 2018 09:46

1 W dniu 5 sierpnia 2018 roku odbył się „XI SPŁYW KAJAKOWY STRAŻAKÓW KSRG RZĘKĄ DRAWĄ”.

Rozpoczęcie spływu odbyło się na plaży J. Lubie w miejscowości Lubiszewo, gdzie omówiono trasę spływu oraz zasady bezpieczeństwa obowiązujące w trakcie imprezy.

Po bardzo emocjonującej, kilkukilometrowej przeprawie przez wzburzone wody Jeziora Lubie i odnalezieniu ujścia rzeki Drawy uczestnicy spływu mieli okazję podziwiać walory przyrodnicze powiatu drawskiego oraz doliny rzeki Drawa.

Piękne krajobrazy, liczne przeprawy oraz wspaniała atmosfera czyniły ten spływ wyjątkowym i niezapomnianym.

Pomimo dużego zagęszczenia jednostek pływających na rzece spływ odbywał się w wyjątkowo miłej i przyjaznej atmosferze, bo nawet w tych z pozoru groźnych wywrotkach zawsze można było liczyć na pomocną dłoń wyciągniętą z innej osady.

Po ponad 20 kilometrowych i blisko sześciogodzinnych zmaganiach ze szlakiem wodnym wszyscy szczęśliwie dotarli do miejsca biwakowania, gdzie pracownicy Nadleśnictwa Drawsko przygotowali wspaniałe ognisko w trakcie, którego dzielono się wrażeniami i doświadczeniami ze spływu.

W spływie, który na stałe już wpisał się w kalendarz strażackich imprez uczestniczyło łącznie 78 osób.

Szczególne podziękowania za przygotowanie pola biwakowego oraz ogniska w imieniu wszystkich uczestników „XI SPŁYWU KAJAKOWEGO STRAŻAKÓW KSRG RZĘKĄ DRAWĄ” kierujemy dla pracowników Nadleśnictwa Drawsko, którzy swą postawą i zaangażowaniem w organizację imprezy zaskoczyli nas wszystkich.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: st. kpt. Andrzej Podolak

Foto: st. kpt. Andrzej Podolak, Monika Dymecka

DataViews
Total1138
Wt. 252
Poprawiony: poniedziałek, 25 lutego 2019 20:49