Bezpieczna droga nad morze... PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Andrzej Podolak   
czwartek, 21 czerwca 2018 11:48

1 W dniu 19 czerwca 2018 roku na terenie powiatu drawskiego przeprowadzone zostały działania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.


W realizację projektu zaangażowani zostali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, Komisariatu Policji w Czaplinku oraz członkowie Stowarzyszenia Żarek.
Działania realizowane były w ramach zadania publicznego Powiat Drawskiego w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego pod tytułem „ŻYJ BEZPIECZNIE”.
W ramach podejmowanych czynności na drogach powiatu drawskiego prowadzone były kontrole kierujących samochodami, motocyklami, rowerami oraz w stosunku do pieszych.
W wyniku podjętych działań ujawniono szereg wykroczeń drogowych za popełnienie, których odbiorcy mieli do wyboru przyjęcie mandatu lub poświęcenie kilku chwil na naukę udzielania pierwszej pomocy i rozmowę dotycząca zagrożeń czyhających na drodze.
Po wykonaniu wskazanych przez organizatorów czynności ratowniczych, kierowcy oraz pasażerowie pojazdów a także rowerzyści i piesi otrzymywali kamizelki odblaskowe, breloki ratownicze, zbijaki do szyb, ulotki informacyjne zawierające porady jak bezpiecznie wypoczywać w okresie wakacji oraz opracowane przez członka Stowarzyszenia Żarek książeczki pt. „PORADNIK MŁODEGO BOHATERA”.
W większości przypadków z uśmiechem na twarzy ruszali w dalsza podróż, życząc sobie i innym użytkownikom drób bezpiecznych wakacji.
Niestety, w kilku przypadkach w związku z wagą popełnionych wykroczeń policjanci zmuszeni byli podjąć stosowne czynności służbowe i rozliczyć kierowców zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Text i foto: st. kpt. Andrzej Podolak
DataViews
Total786
Cz. 251
Poprawiony: środa, 04 lipca 2018 09:18