Kolejne detektory tlenku węgla trafiły do mieszkańców naszego powiatu!
środa, 27 grudnia 2017 12:27

1 W dniu 20 grudnia 2017 roku w świetlicy Ochotniczej Straży pożarnej w Rydzewie odbyła się kolejna akcja rozdawania detektorów tlenku węgla – tym razem skierowana do mieszkańców obszarów wiejskich.

Dokładnie o godzinie 16.00 przedstawiciele Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim oraz członkowie Stowarzyszenia ŻAREK funkcjonującego przy KP PSP Drawsko Pomorskie rozpoczęli spotkanie informacyjno – edukacyjne uczestnicy, którego otrzymywali bezpłatne detektory tlenku węgla.

Każdy, kto chciał otrzymać detektor tlenku węgla musiał zmierzyć się z kilkoma przygotowanymi wcześniej założeniami.

W szczególności obejmowały one udzielanie pierwszej pomocy ofiarom zatruć tlenkiem węgla, wypadków komunikacyjnych oraz zagadnienia ogólne dotyczące tego śmiercionośnego gazu.

Po zaliczeniu wszystkich stacji i rozwiązaniu testu wiedzy o tlenku węgla uczestnicy happeningu otrzymywali bezpłatne detektory tlenku węgla.

Zakup detektorów oraz przeprowadzenie happeningu możliwy był dzięki dofinansowaniu i wsparciu, jakie Stowarzyszenie ŻAREK otrzymało od Urzędu Miejskiego w  Drawsku Pomorskim na realizację zadania publicznego „Organizacja działań w zakresie ratownictwa i ochrony mieszkańców Miasta i Gminy Drawsko Pomorskie Czad i ogień. Obudź czujność”.

W przeprowadzonej w Rydzewie akcji rozdano łącznie 10 detektorów tlenku węgla, które w sposób bezpośredni przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Drawsko Pomorskie.

2 3 4 5 6

 

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

 

DataViews
Total971
N. 262