Przekazaliśmy kolejne 50 detektorów tlenku węgla..... PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Andrzej Podolak   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 11:01

1 W dniu 30 listopada 2017 roku w na parkingu przy markecie Intermarche Drawsku Pomorskim odbyła się kolejna akcja rozdawania detektorów tlenku węgla.

Podobnie jak poprzednie akcje, tak i ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności.

Dokładnie o godzinie 16.00 przedstawiciele Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim oraz członkowie Stowarzyszenia ŻAREK funkcjonującego przy KP PSP Drawsko Pomorskie rozpoczęli happening bezpieczeństwa.

Każdy, kto chciał otrzymać detektor tlenku węgla musiał zmierzyć się z kilkoma przygotowanymi wcześniej założeniami.

W szczególności obejmowały one udzielanie pierwszej pomocy ofiarom zatruć tlenkiem węgla, wypadków komunikacyjnych oraz zagadnienia ogólne dotyczące tego śmiercionośnego gazu.

Po zaliczeniu wszystkich stacji i rozwiązaniu testu wiedzy o tlenku węgla uczestnicy happeningu otrzymywali bezpłatne detektory tlenku węgla.

Zakup detektorów oraz przeprowadzenie happeningu możliwy był dzięki dofinansowaniu i wsparciu, jakie Stowarzyszenie ŻAREK otrzymało od Urzędu Miejskiego w  Drawsku Pomorskim na realizację zadania publicznego „Organizacja działań w zakresie ratownictwa i ochrony mieszkańców Miasta i Gminy Drawsko Pomorskie Czad i ogień. Obudź czujność”.

W przeprowadzonej w Drawsku Pomorskim akcji rozdano łącznie 50 detektorów tlenku węgla, które w sposób bezpośredni przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Drawsko Pomorskie.

  2 3 4 5 6 7 8 9

 

text: kpt. Andrzej Podolak
foto: KP PSP Drawsko Pomorskie, red. Tomasz Jasyk - Magazyn Drawski

DataViews
Total838
Pn. 211