Zaproszenie na naradę kierowników placówek oświatowych z terenu powiatu drawskiego... PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Andrzej Podolak   
piątek, 24 listopada 2017 13:28

Szanowni Państwo, zapraszam serdecznie kierowników placówek oświatowych z terenu powiatu drawskiego na spotkanie organizowane przez Komendę Powiatową PSP w Drawsku Pomorskim, dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa w zarządzanych przez Państwa obiektach.

 

W związku z potrzebą omówienia wniosków z ćwiczeń dotyczących próbnej ewakuacji przeprowadzonej w placówkach oświatowych, zapraszam na spotkanie organizowane w sali konferencyjnej przy ul. Kolejowej 1 w Drawsku Pomorskim (budynek dworca PKP) w dniu 14 grudnia 2017 r., godz. od 1000 do 1200. Podczas spotkania poruszone zostaną m.in. poniższe kwestie:

  • kontrole z zakresu przestrzegania przepisów pożarowych w placówkach oświatowych;
  • formalno-prawny obowiązek ćwiczeń z zakresu ewakuacji;
  • najczęstsze problemy/uwagi dot. przeprowadzanych ćwiczeń;
  • dziennik elektroniczny a procedura ewakuacji;
  • forma zapoznania pracowników z przepisami ppoż.
  • sprawy bieżące, itp.

 

Podczas spotkania chcielibyśmy wspólnie z Państwem wypracować pewne schematy, które zarówno podniosą jakość ćwiczeń dotyczących ewakuacji, jak również usprawnią współpracę osoby odpowiedzialnej za ewakuację ze strażakiem-dowódcą podczas potencjalnego zagrożenia.

W związku z powyższym zależy nam na obecności osób merytorycznie odpowiedzialnych za tematy bezpieczeństwa – wskazany jest udział dwóch osób z danej placówki (jeżeli dyrekcja ma kilka obiektów, to dodatkowo co najmniej jedna osoba z danego obiektu odpowiedzialna za ewakuację).

Ewentualne pytania proszę kierować do prowadzącego sprawę st. kpt. Michała Bany pod nr tel. 94 36 301 08, kom. 501 673 000 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Celem sprawnej organizacji spotkania proszę o potwierdzenie udziału  w sekretariacie tut. komendy pod nr tel. 94 36 300 80 do 12 grudnia 2017 r.
DataViews
Total518
Pt. 1570
Poprawiony: piątek, 24 listopada 2017 13:31