Bezpiecznie nad wodą PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Andrzej Podolak   
wtorek, 11 lipca 2017 08:08

1 W dniu 07 lipca 2017 r. na plaży miejskiej w Drawsku Pomorskim przy ul. Jeziornej odbyły się pokazy ratownictwa wodnego dla mieszkańców miasta i gminy Drawsko Pomorskie z okazji „Powitanie lata nad OKRĄ”.

Zadanie realizowano w ramach kampanii społecznej Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Po krótkim wprowadzeniu odbyła się inscenizacja obrazująca zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP przez osobę postronną, topiącej się osoby w odległości około 100 metrów od brzegu w jeziorze Okra.

Następnie zaprezentowano i omówiono przebieg działań ratowniczych realizowanych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.

Pokaz zawierał elementy ratownictwa wodnego jak również zaprezentowane zostały zasady udzielania pierwszej pomocy osobom podtopionym.

W sposób szczególny zwrócono uwagę na potrzebę umożliwienia szybkiego dotarcia służbom na miejsce zdarzenia, a także zachowania się osób postronnych w obrębie terenu akcji.

Pokazy ratownictwa wodnego oglądało około 150 osób przebywających na plaży nad jeziorem i jednocześnie uczestniczących w imprezie sportowo - rekreacyjnej zorganizowanej przez Urząd Miejski w Drawsku Pomorskie.

2 3 4 5 6

 

Text: mł. bryg. Paweł Dymecki

Foto: KP PSP Drawsko Pomorskie

DataViews
Total1089
Śr. 206
Poprawiony: środa, 04 lipca 2018 09:34