Narada roczna w KP PSP Drawsko Pomorskie PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Mateusz Waszczyk   
czwartek, 25 lutego 2016 15:23

4 W dniu 25 lutego 2016 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyła się narada roczna podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w 2015 roku.

 

 

 

W naradzie udział wzięli:

•  Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP w Szczecinie – st. bryg. Jacek Staśkiewicz,

•  Wicestarosta Drawski – Jacek Kozłowski

• Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Drawsku Pomorskim – mł. insp. Leszek Jurczak

•  Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego – Zbigniew Marek

•  Burmistrzowie i Wójtowie

  • przedstawiciele samorządów, wojska, Lasów Państwowych oraz komendantów gminnych i miejsko-gminnych OSP.

Podczas narady mł. bryg. Robert Buszta Komendant Powiatowy PSP przedstawił stan ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu drawskiego w roku 2015, działania szkoleniowe wykonane na rzecz Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, zadania inwestycyjne i zakupy sprzętowe, które udało się wykonać w minionym roku oraz zamierzenia i zadania do realizacji na rok 2016.

Wicestarosta Drawski – Pan Jacek Kozłowski pogratulował wyników i osiągnięć w minionym roku. Zwrócił uwagę na wysoki poziom współpracy z jednostkami OSP w powiecie. Wyraził zrozumienie na potrzeby sprzętowe strażaków PSP i OSP oraz zapewnił o pomocy w doposażaniu jednostek w zależności od posiadanych środków finansowych.

Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP w Szczecinie st. bryg. Jacek Staśkiewicz omówił bieżącą sytuację w Państwowej Straży Pożarnej, wskazał na wysoki poziom funkcjonowania komendy powiatowej oraz realizację wielu zadań podnoszących poziom ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu drawskiego, w tym także inicjatywy realizowane wspólnie ze stowarzyszeniami, szczególnie z jednostkami OSP. Podziękował również samorządowcom za wsparcie zarówno podczas organizacji wspólnych przedsięwzięć, jak również przy dofinansowywaniu inwestycji i bieżących zakupów poprawiających bezpieczeństwo w powiecie. W tym samym tonie kierował słowa do pozostałych służb i instytucji współpracujących z PSP podczas działań ratowniczo-gaśniczych, życząc jednocześnie aby dalsza współpraca przebiegała równie pomyślnie.

0

3 6 8 10 12 17 18

Text: kpt. Michał Bany

Foto: kpt. Michał Bany

DataViews
Total1861
N. 202
Poprawiony: piątek, 26 lutego 2016 09:21