poniedziałek, 24 marca 2014 08:48

Egzotyczni goście u drawskich strażaków! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 19 marca 2014 roku siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odwiedzili niecodzienni goście.

Byli to wolontariusze z egzotycznych i odległych krajów, jakimi są Kolumbia, Indonezja i Turcja, którzy w ramach wymiany międzynarodowej przebywają na terenie Drawska Pomorskiego.

Był to kolejny już etap w ramach długotrwałej współpracy, jaką drawscy strażacy prowadzą z lokalnymi stowarzyszeniami i organizacjami pożytku publicznego w zakresie międzynarodowego wolontariatu.

Obcokrajowcy, którzy wspólnie z lokalną młodzieżą odwiedzili siedzibę drawskiej straży pożarnej mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy strażaka oraz zadaniami, jakie, na co dzień stoją przed każdym z nas.

W ramach odwiedzin młodzieży zaprezentowano siedzibę jednostki, sprzęt ratowniczy, podstawowe wyposażenie każdego strażaka biorącego udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych.

Ogromne zainteresowanie, szczególnie wśród obcokrajowców wzbudziła możliwość udziału w ćwiczeniach w ramach, których w zadymionym pomieszczeniu należało odnaleźć poszkodowaną osobę a następnie dokonać jej ewakuacji.

Wszyscy, którzy z tym zadaniem się zmierzyli podkreślali, że dotąd nie zdawali sobie sprawy jak ciężka, trudna i niebezpieczna jest praca strażaka oraz z tego jak ogromnego wysiłku fizycznego ona wymaga.

Wymiana informacji oraz obraz funkcjonowania systemu ratowniczego w tak odległych krajach, jakimi są Kolumbia, Indonezja czy Turcja stanowił dla strażaków z drawskiej Komendy kolejne doświadczenie w kontaktach z obcokrajowcami i wymagał ciągłego posługiwania się językiem angielskim.

Na zakończenie spotkania, obcokrajowcom wręczono drobne upominki związane z Drawskiem Pomorskim oraz tutejszą Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.

2
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3

Text: mł. kpt. Andrzej Podolak

Foto: Daniel Puchalski

 

Czytany 2049 razy