wtorek, 18 marca 2014 13:05

Skutki silnych wiatrów na terenie powiatu drawskiego! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1Silne wiatry, które przeszły w miniony weekend nad terytorium Polski nie oszczędziły również powiatu drawskiego. Powalone drzewa, zerwane bądź uszkodzone dachy czy niezmiernie uciążliwy brak energii elektrycznej dał się we znaki mieszkańcom naszego regionu.

Od 14 do 17 marca 2014 roku strażacy z terenu powiatu drawskiego uczestniczyli łącznie w 56 zdarzeniach gdzie zdecydowaną większość, bo aż 34 stanowią zdarzenia działania związane z usuwaniem skutków silnych wiatrów.

Najwięcej interwencji związanych było z usuwaniem powalonych drzew na drogi, trakcie kolejowe oraz linie elektroenergetyczne.

Strażacy z terenu powiatu drawskiego zabezpieczali także uszkodzone konstrukcje dachu w budynkach użyteczności publicznej oraz mieszkalnych.

Dwukrotnie działania związane były z udzielaniem pomocy dla ludności cywilnej w postaci dostarczania wody do celów spożywczych i zapewnienia zasilania w energię elektryczną dla urządzeń podtrzymujących funkcje życiowe u przewlekle chorej osoby w jednej z miejscowości na terenie gminy Drawsko Pomorskie.

2 3 4 5 rodzaj wiatry

 

Text i foto: mł. kpt. Andrzej Podolak

Czytany 1761 razy