poniedziałek, 17 lutego 2014 11:43

Zderzenie na DK 20! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 17 lutego 2014 roku o godz. 8.09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym pomiędzy Wolicznem Gm. Drawsko Pomorskie a Ginawą Gm. Węgorzyno na drodze krajowej nr 20.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki służb ratowniczych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że ma ono miejsce na terenie powiatu stargardzkiego i uczestniczą w nim dwa pojazdy – samochód osobowy Mercedes i samochód ciężarowy Scania wraz z naczepą, który przewoził paszę dla zwierząt.

W wyniku zdarzenia samochód ciężarowy przewrócił się na lewy bok opierając się na przedziale pasażerskim samochodu osobowego.

Ze zbiornika samochodu ciężarowego następował niewielki wyciek oleju napędowego, który przedostawał się do gleby.

W chwili dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej w kabinie ciągnika siodłowego znajdował się uwięziony kierowca pojazdu, zaś przewożony ładunek rozsypany był na drodze.

Pojazdy oraz rozsypany ładunek znajdowały w obrysie jezdni uniemożliwiając tym samym ruch pojazdów na drodze krajowej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu w komunikacji drogowej, wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy pojazdu ciężarowego, który pod nadzorem personelu medycznego został ewakuowany z pojazdu i przetransportowany do karetki pogotowia ratunkowego.

Wyciekające paliwo zostało zabezpieczone przed dalszą ekspozycją do gleby i ukierunkowane do zbiornika zastępczego.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policję część rozsypanego ładunku uprzątnięto z jezdni umożliwiając tym samym wdrożenie ruchu wahadłowego.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została 1 osoba.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia sił i środków z właściwej terytorialnie jednostki ochrony przeciwpożarowej miejsce zdarzenia zostało protokolarnie przekazane zaś zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim powróciły do macierzystej jednostki.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

 

Text i foto: mł. kpt. Andrzej Podolak

 

Czytany 2597 razy