piątek, 03 listopada 2017 09:33

Ośrodek w Bobrowie w niebezpieczeństwie Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 29 października 2017 roku o godz. 08.26 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie na dachu budynku Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych  w Bobrowie.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że o dach budynku oparło się drzewo długości ponad 30 m. Konary drzewa uszkodziły poszycie dachu i zniszczyły jedno z pomieszczeń sypialnych dla wychowanków placówki. Dodatkowo w wyniku opadów deszczu zostały zalane pomieszczenie w budynku. Działania straży polegały na usunięciu części konarów i zamocowaniu olinowania dźwigu do pnia drzewa. Przy pomocy dźwigu  o nośności 35 Ton uniesiono oparte o dach drzewo i złożono obok budynku. W następnej kolejności usunięto połamane gałęzie i zniszczone elementy poszycia dachu. Ze względu na silny porywisty wiatr uniemożliwiający prowadzenie dalszych prac dotyczących zabezpieczenia dachu budynku działania w tym dniu  przerwano.

W dniu 30 października 2017 roku o godz. 09.54 wznowiono działania i przy pomocy  SHD-25, usunięto połamane wbite konary z konstrukcji dachu oraz dokonano rozbiórki dwóch drewnianych wykuszy. Następnie uszkodzony fragment dachu zabezpieczono przed opadami deszczu za pomocą plandek.

W działaniach udział brało : 7 zastępów straży pożarnej oraz 22 strażaków, dźwig samojezdny 35 T.

Na miejsce przybył V-ce Starosta, Dyrektor Zespołu Szkół Placówek Edukacyjno Terapeutycznych oraz Komendant Powiatowy PSP.

 

Text: st.asp. Mariusz Dębowski

Foto: KP PSP Drawsko

Czytany 695 razy