piątek, 03 listopada 2017 10:57

Zalany Tartak na Warszawskiej Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 31 października o godzinie 13.42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o zalanym przez wody spływające z pobliskich pól zakładzie produkcyjnym w Drawsku Pomorskim na ulicy Warszawskiej.

Na miejscu stwierdzono, że w wyniku opadów deszczu i braku drenażu zalany został zakład produkcji drewna, podtopione zostały budynki, maszyny i zmagazynowane drewno, na obszarze około 500 m kwadratowych i głębokości od 30 do 120 cm. Agregatem pompowym wypompowano część wody. Stan wody nie podnosił się więc w porozumieniu z właścicielem działania zostały przerwane.

W dniu 02 listopada o godzinie 09.23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło kolejne zgłoszenie o podtopionym zakładzie produkcyjnym drewna w Drawsku Pomorskim na ulicy Warszawskiej. Na  miejscu stwierdzono, że w wyniku opadów deszczu i niedrożnej sieci burzowej zalany został zakład produkcji drewna, podtopione budynki, maszyny, zmagazynowane drewno i pobliskie pole (na obszarze około 5 ha i głębokości od 30 do 300 cm). Sprawiono agregat pompowy i podjęto próbę wypompowania wody z zalanej części zakładu.  Po upływie około dwóch godzin pompowania działania przepompowywania wody zostały przerwane ponieważ nie przynosiły zamierzonego efektu (poziom lustra wody na wodomierzu znajdowała się cały czas na tym samym poziomie). Przedstawiciel Urzędu Miasta w Drawsku Pomorskim wysłał na miejsce firmę udrażniającą sieci kanalizacyjne. Firma częściowo udrożniła zapchany odcinek sieci burzowej, na chwilę obecną woda z zalanego zakładu spływa grawitacyjnie do miejskiej sieci burzowej.

 

Czytany 698 razy