poniedziałek, 09 lutego 2015 09:44

7 wypadków, 12 poszkodowanych - niebezpiecznie na drogach powiatu drawskiego! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

siecino1W związku z niskimi temperaturami i opadami atmosferycznymi w ostatnim okresie na terenie powiatu drawskiego panują złe warunki drogowe.

Oblodzenie jezdni, zalegające błoto pośniegowe i kałuże powodują, iż przemieszczanie się po trenie powiatu wymaga sporych umiejętności i doświadczenia od kierowców.

Niestety, w ciągu ostatnich kilku dni na terenie powiatu drawskiego doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń, w wyniku, których obrażeń ciała doznawali kierowcy i pasażerowie pojazdów.

 

31 stycznia 2015 godz. 10.11

W okolicach miejscowości Dębsko Gm. Kalisz Pomorski doszło do wypadku drogowego w wyniku, którego samochód osobowy tyłem uderzył w drzewo, odbił się od niego i zatrzymał się w przydrożnym rowie. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby podróżujące pojazdem Daewo Lanos. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.

 

31 stycznia 2015 godz. 17.48

Na drodze krajowej nr 20 w Czaplinku przy ul. Złocienieckiej doszło do wypadku pojazdu pożarniczego udającego się alarmowo do pożaru w miejscowości Sikory. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 3 strażaków jadących pojazdem uprzywilejowanym a uszkodzeniu uległo 5 samochodów osobowych i 1 pojazd pożarniczy Jelcz 010R. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej

 

2 luty 2015 godz. 14.02

W okolicach miejscowości Złocieniec doszło do czołowego zderzenia samochodów Renault Trafic i Toyota RAV4. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby kierujące pojazdami osobowymi. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy straży pożarnej

 

3 luty 2015 godz. 8.02

W okolicach miejscowości Zagozd Gm. Drawsko Pomorskie doszło do wypadku drogowego w wyniku, którego samochód osobowy  WV Polo czołowo uderzył w przydrożne drzewo, odbił się od niego i zatrzymał się w przydrożnym rowie częściowo blokując drogę. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kierująca pojazdem kobieta w ciąży. W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy straży pożarnej.

 

6 luty 2015 godz. 15.58

W okolicach miejscowości Czaplinek na ul. Polnej doszło do zderzenia samochodów Toyota Avensis i Nissan Navara. W wyniku zdarzenia poszkodowana została 1 osoba. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy straży pożarnej

 

7 luty 2015 godz. 8.05

W okolicach miejscowości Zagozd Gm. Drawsko Pomorskie doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego WV Golf i dostawczego Ford Transit. W wyniku zdarzenia poszkodowana została 1 osoba. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy straży pożarnej.

 

8 luty 2015 godz. 11.44

W okolicach miejscowości Brzezinka Gm. Czaplinek doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego Peugeot. W wyniku zdarzenia poszkodowana została 1 osoba. W związku z trudnościami w lokalizacji miejsca zdarzenia (pogranicze powiatu drawskiego i świdwińskiego, nieprecyzyjne podanie informacji, co do lokalizacji miejsca wypadku) w działaniach ratowniczych udział brało 6 zastępów straży pożarnej.

 

brzezinka brzezinka2 jelcz jelcz 1 jelcz 2 polna siecino siecino1 siecino2 siecino3 zagozd zagozd1

Text: kpt.Andrzej Podolak

Foto: kpt.Andrzej Podolak, sekc. Łukasz Sołtys, OSP Czaplinek

Czytany 2283 razy