niedziela, 11 stycznia 2015 20:34

Rozdaliśmy kolejne 71 detektorów tlenku węgla! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 11 stycznia 2015 roku w Kaliszu Pomorskim odbyła się kolejna akcja rozdawania detektorów tlenku węgla. Podobnie jak w dwie poprzednie akcje, tak i ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności.

Dokładnie o godzinie 12.00 przedstawiciele Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim oraz członkowie Stowarzyszenia ŻAREK funkcjonującego przy KP PSP Drawsko Pomorskie rozpoczęli happening bezpieczeństwa.

Każdy, kto chciał otrzymać detektor tlenku węgla musiał zmierzyć się z kilkoma przygotowanymi wcześniej założeniami.

W szczególności obejmowały one udzielanie pierwszej pomocy ofiarom zatruć tlenkiem węgla, wypadków komunikacyjnych oraz zagadnienia ogólne dotyczące tego śmiercionośnego gazu.

Po zaliczeniu wszystkich stacji uczestnicy happeningu otrzymywali bezpłatne detektory tlenku węgla.

Obok wręczania tych jakże ważnych urządzeń detekcyjnych, dzieci przybyłe na happening otrzymywały różnorodne upominki i gadżety mające wpływ na ich bezpieczeństwo.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kaliskiej społeczności, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, członkowie Stowarzyszenia ŻAREK oraz młodzi ratownicy z Młodzieżowej Grupy Ratowniczej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim prowadzonej przez Stowarzyszenie ŻAREK odwiedziły podopiecznych Przedszkola w Kaliszu Pomorskim.

W ramach spotkania przeprowadzono pogadankę i szkolenie dla przedszkolaków oraz kadry pedagogicznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy a także postępowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Najmłodszym uczestnikom szkolenia wręczano upominki i gadżety w postaci balonów, książeczek edukacyjnych, ulotek i detektorów tlenku węgla.

W przeprowadzonej w Kaliszu Pomorskim akcji rozdano łącznie 71 detektorów tlenku węgla, które w sposób bezpośredni przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Kalisz Pomorski.

Zakup detektorów oraz przeprowadzenie happeningu możliwy był dzięki dofinansowaniu i wsparciu, jakie Stowarzyszenie ŻAREK otrzymało od Burmistrza Kalisza Pomorskiego.

Łącznie w przeprowadzonych dotychczas akcjach promujących wyposażanie lokali mieszkalnych w detektory tlenku węgla na terenie powiatu drawskiego rozdano 200 takich urządzeń.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Text: kpt. Andrzej Podolak

Foto: st. str. Krystian Kurzątkowski

Czytany 1595 razy