środa, 07 stycznia 2015 14:01

Pożar budynku mieszkalnego w Lasocinie! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 7 stycznia 2015 roku o godz. 9.14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Lasocin Gm. Drawsko Pomorskie.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki służb ratowniczych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się poddasze użytkowe w budynku mieszkalnym.

W obiekcie panuje silne zadymienie a ogień wydobywa się na poddaszu przez otwory okienne i dach.

Wszystkie osoby zamieszkujące budynek opuściły go przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej.

Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, wprowadzić 2 roty w sprzęcie ochrony dróg oddechowych do wnętrza obiektu w celu podania 1 prądu wody oraz 1 prądu piany gaśniczej w celu zlokalizowania źródła pożaru.

Kolejne 2 prądy wody podano z zewnątrz przez otwory okienne poddasza z podnośnika hydraulicznego i drabiny przystawnej.

Roty działające wewnątrz budynku ewakuowały na zewnątrz psa oraz butlę z gazem propan butan i przekazały do schłodzenia.

Po zlokalizowaniu pożaru na poddaszu dokonano częściowej rozbiórki pokrycia dachu i drewnianej konstrukcji dachowej a następnie dogaszono ukryte zarzewia ognia.

Pogotowie ratunkowe nie stwierdziło obrażeń u mieszkańców a pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie do całego budynku.

W trakcie prowadzonych działań dokonano ewakuacji mienia z pomieszczeń znajdujących się na parterze, które wyniesiono poza palący się budynek.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego dostarczyli plandeki ochronne, którymi zabezpieczono obiekt przed czynnikami atmosferycznymi.

W działaniach ratowniczych trwających 3 godziny i 35 minut udział brało 8 zastępów straży pożarnej w tym 2 z terenu powiatu łobeskiego.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

 

Text i foto: kpt. Andrzej Podolak

Czytany 1881 razy