czwartek, 21 sierpnia 2014 10:27

Udar na wysokości Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1W dniu 18 sierpnia 2014 roku o godz. 16.50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o duszącej się osobie znajdującej się w kabinie dźwigu typu Żuraw. Zdarzenie miało miejsce w  Złocieńcu na ul. Piaskowej.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu i zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się ,że personel medyczny jest na miejscu zaś w sterówce dźwigu  na wysokości 12 m znajduje się operator z podejrzeniem udaru , przytomny.

Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, unieruchomić dźwig, sprawić dwa podnośniki SH 25 i ewakuować  poszkodowanego. Po sprowadzeniu poszkodowanego na ziemię strażacy przekazali operatora dźwigu zespołowi ratownictwa medycznego.

W działaniach ratowniczych trwających ponad 1 godzinę udział brały 4 zastępów straży pożarnej w tym dwa samochody specjalne z podnośnikiem hydraulicznym łącznie 15 ratowników.

 

23456778910

Text: mł.kpt. Mateusz Waszczyk

Foto: st.str. Łukasz Sołtys

Czytany 2431 razy